T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Sinop İl Sağlık Müdürlüğü Gerze Devlet Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI
Sinop İl Sağlık Müdürlüğü Gerze Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Standart ve Akreditasyon Daire Başkanlığı

Güncelleme Tarihi: 12/04/2018

 
 5566,abdullah-ozturk-sonjpg.png

Dr. Abdullah ÖZTÜRK
Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanı

1989 yılında Karadeniz Teknik üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1989-2002 yılları arasında çeşitli sağlık kuruluşlarında hekim olarak görev yaptı.
2003-2009  yılları arasında farklı kurum ve kuruluşlarda; hemodiyaliz sorumlu hekimliği, kalite yönetim direktörlüğü, il sağlık müdür yardımcılığı, hasta hakları il koordinatörlüğü, başhekim yardımcılığı gibi farklı sağlık hizmet alanlarında görev yaptı.
2009 yılı itibarı ile Bakanlık merkez teşkilatında göreve başladıktan sonra 2009-2012 yılları arasında Performans Yönetimi  ve Kalite Geliştirme Daire Başkanlığı görevini yürüttü.
HÜAP projesinin tamamlanması ile birlikte sonlanan Tanı İlişkili Gruplar (TİG-DRG) çalışmalarının Bakanlık bünyesinde başlatılmasında rol aldı ve sonrasında kurulan Teşhis İlişkili Gruplar Daire Başkanlığı görevini yürüttü.
2012 yılında başlatılan Türkiye Klinik Kalite Ölçme ve Değerlendirme Sisteminin kuruluşunda yer aldı ve akabinde kurulan Klinik Kalite Daire Başkanlığı görevini ilaveten yürüttü.
Yine aynı tarihte başlatılan Türkiye Sağlıkta Akreditasyon Sisteminin kuruluşu ve geliştirilmesi çalışmalarında görev aldı.
Aynı zamanda Bakanlığın yeniden yapılandırıldığı 2012 yılından beri Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı görevini yürütmektedir.
Evli ve üç çocuk babasıdır.